LKS Komorów

Rok powstania: 1946
Rok reaktywacji: 1991 (1998)
Barwy: biało-niebieskie

Ludowy Zespół Sportowy Komorów istnieje od 1946 roku. Został założony zaraz po II wojnie światowej wraz z innymi klubami piłkarskimi z poszczególnych wiosek gm. Wierzchosławice. Niestety historia działalności klubu nie jest znana. Po za tym klub istniał z przerwami.

Ostatnia znana historia jaką napisał nasz zespół sięga roku 1991 kiedy to pod namową wielu osób został reaktywowany klub pod nazwą LZS Komorów. Dzięki pomocy z zagranicy oraz kilku sponsorów wybudowano piękny obiekt sportowy (boisko o wymiarach 105x55m), który wkomponowany został między stawy (od południa) a wał przeciwpowodziowy (od północy). Sąsiedztwo wału stanowiło „naturalną” trybunę, na której wierni kibice wspierali dopingiem swoją drużynę. Pierwszym prezesem po reaktywacji klubu został Tadeusz Piątek. Zatrudniony został również wtedy trener Kazimierz Krawczyk. Drużyna w barwach biało niebieskich zaczęła rozgrywki od klasy B. Mając do dyspozycji wielu piłkarzy, również młodych zostaje uruchomiona druga drużyna młodzieżowa, która stanowi zaplecze dla dorosłej drużyny piłkarskiej. Na zdjęciu poniżej można zobaczyć jedną z pierwszych drużyn. Niestety troszkę zamazane zdjęcie nie pozwala zidentyfikować wszystkich zawodników.

Głównym celem jaki zakładał zarząd klubu i cel który postawił przez trenerem to awans do klasy A rozgrywek. Niestety mimo starań wielu osób nigdy się to nie udało. Najbliżej zdobycia pierwszego miejsca w tabeli, które premiowane było awansem do klasy rozgrywkowej wyżej był rok 1998. Wtedy też LZS Komorów po rundzie jesiennej znajdował się na pierwszym miejscu. Jednak „wiosna” zweryfikowała możliwości zespołu i klub ukończył rozgrywki na 3 miejscu. Wtedy tez nastąpiła zmiana trenera. Oprócz tego cały czas zespół borykał się z kilkoma problemami. Jednym z nich był coraz większy wyjazd młodych ludzi z naszej miejscowości, co ograniczało pole manewru jeżeli chodzi o skompletowanie składu meczowego, a drugim wdzierająca się woda na stadion podczas wysokich stanów wodnych Dunajca. Kilka razy drużyna z Komorowa musiała wynajmować boisko do gry.
Mimo wszystkich problemów udało się rozegrać kilka ciekawych meczy. Szczególne wydarzenia miały miejsce podczas meczy z lokalnymi sąsiadami. Boje z LZS Rudka czy LZS Bobrowniki Małe przyciągały wiele osób, a atmosfera jaka im towarzyszyła podczas kibicowania była bardzo gorąca. W Pucharze Polski na boisku w Komorowie gościły takie drużyny jak np. Tarnovia, Tuchovia czy drużyna z Gosławic (klasa okręgowa).

Od 2006 roku drużyna zmienia nazwę na Świt Komorów. Wtedy też prezesem zostaje Mariusz Stawarz a trenerem Zbigniew Suda. Kłopoty kadrowe oraz słaba organizacja powodują niestety że, Świt Komorów wycofuje się z rozgrywek w sezonie 2007/2008 po 9 kolejkach, a w sezonie 2009/2010 po 12 kolejkach i w tym też roku klub zawiesza swoją działalność.
Obecnie stadion stanowi pastwisko a jedynie białe bramki przypominają o tych wydarzeniach, które miały miejsce na komorowskiej murawie, a zawodnicy z Komorowa grają w klubach sąsiednich wiosek i stanowią o sile tych drużyn.

Jak widać powyższy artykuł stanowi niepełną historię działalności klubu piłkarskiego z Komorowa, a wynika to z braku większej liczby informacji.

Lista zarejestrowanych piłkarzy reprezentujących klub piłkarki LZS Komorów w 2000/2001 roku:
Bysiek Marcin, Bysiek Morosław, Biały Andrzej, Chłopecki Mariusz, Czeczot Grzegorz, Drobot Mariusz, Jonak Marek, Kania Krzysztof, Kania Krzysztof, Kania Piotr, Kabat Rafał, Kania Łukasz, Kania Janusz, Kordela Tomasz, Molczyk Grzegorz, Mitera Wacław, Mitera Edward, Polkowski Jerzy, Polkowski Marek, Piątek Paweł, Sroka Sylwester, Sroka Krzysztof, Sroka Krystian, Stawarz Mariusz, Suda Zbigniew, Seremet Krzysztof, Walkiewicz Paweł, Wielgus Dominik, Zając Maciek, Gacek Marek, Stawarz Marcin.