Zwycięstwo juniorów

Juniorzy starsi reprezentujący Alfę Siedliska odnieśli dzisiaj pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach tarnowskiej II ligi juniorów starszych. W Koszycach Małych pokonali tamtejszą Victorię 3:1. Bramki dla gości zdobyli Dawid Serafin oraz Wojciech Świat (2).

Mecz rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Goście natomiast skutecznie neutralizowali ataki miejscowych w środku pola. Trwała zacięta walka o zdobycie pierwszej bramki, obie drużyny wkładały dużo sił w przedarcie się pod bramkę przeciwnika. Pierwszą bramkę zdobyli goście. Rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Dawid Serafin, jego dośrodkowanie było zbyt niskie i piłka została wybita przed pole karne. Dopadł do niej Dawid Serafin i mocnym uderzeniem w samo okienko umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Piłka wcześniej odbiła się jeszcze od poprzeczki – bramka „stadiony świata”. Brawo Dawid!
Zdobyta bramka dała dużo radości przyjezdnym, ale też zdekoncentrowała ich czujność. Dwie minuty później przypadkowe starcie w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny został pewnie zamieniony na gola.
1:1 – takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.
W drugiej połowie żółto-czarni – dziś występujący na niebiesko-biało – stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę i to oni coraz dłużej utrzymywali się przy piłce.
Efektem były dwie przepiękne bramki zdobyte przez Wojtka Świata. Najpierw strzałem z dystansu – prawie z połowy boiska przelobował miejscowego bramkarza, który zbyt często i zbyt daleko wychodził na przedpole. Strzał był silny i precyzyjny, a bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Druga bramka została zdobyta z rzutu wolnego – strzał Wojtka próbował łapać bramkarz, ale mokra i silnie uderzona piłka wypadła z rąk golkipera Victorii i wpadła do siatki.
Końcówka meczu – mimo prowadzenia – przebiegała pod dyktando gości. Mimo zmęczenia zagrali wysokim pressingiem i często przechwytywali piłkę jeszcze na połowie przeciwnika.
Ostatecznie bramki już nie padły i 3 punkty pojechały do Siedlisk.
Gratulujemy młodym piłkarzom Alfy Siedliska i mamy nadzieję, że ten wynik zachęci ich do wytężonej pracy na treningach i ambitnej postawy w meczach.