Zwycięstwo juniorów w trudnych warunkach

W kolejnym test-meczu juniorzy Alfy Siedliska zwyciężyli 3:1 (0:0) w Radlnej z tamtejszym zespołem. Bramki zdobył Hubert Smoszna (2) oraz jedna to trafienie samobójcze.

KS Radlna – Alfa Siedliska 1:3 (0:0)
Skład: Paweł Antoł – Mirosław Witek, Dominik Kras, Dawid Serafin, Dawid Włodek – Hubert Smoszna, Dawid Mirek, Michał Sukiennik, Kamil Niewola – Krystian Stec, Jan Szczudrawa oraz Jakub Suchan.
Bramki: Hubert Smoszna (2), samobójcza.

Mecz odbywał się w dość trudnych warunkach, przy silnym wietrze. Obie drużyny jednak bardzo ambitnie podeszły do meczu. W pierwszej połowie wiatr sprzyjał gospodarzom z Radlnej, ale nie potrafili tego wykorzystać. Co więcej to goście mieli szansę na wyjście na prowadzenie, ale Jan Szczudrawa w doskonałej sytuacji uderzył na tyle lekko, że bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia gości. Dawid Mirek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek, a tam niefrasobliwe wybicie obrońcy głową zakończyło się golem samobójczym.
Sprzyjający w drugiej połowie wiatr powodował, że uwidoczniła się przewaga młodych piłkarzy z Siedlisk. To oni częściej atakowali i dwa z takich ataków zakończyły się podwyższeniem rezultatu przez Huberta Smosznę. To uspokoiło poczynania na boisku.
Gospodarze jednak walczyli do ostatnich minut o zdobycie honorowego gola i udało im się to w ostatniej akcji meczu.
Przed juniorami teraz ostatni miesiąc przygotowań do rundy wiosennej i mamy nadzieję, że dobrze ten czas wykorzystają. Będzie to także czas na zgranie zespołu, ponieważ w drużynie pojawili się nowi piłkarze.