KS Tarnowiec

Zwycięski sparing juniorów

Kolejny mecz, przygotowujący juniorów Alfy Siedliska do rundy wiosennej, rozegrany został z KS Tarnowiec. Nasi młodzi piłkarze powalczyli i po ciężkim boju pokonali gospodarzy 4:2 (2:0).

Goście zdobyli dwie bramki w pierwszej połowie ze stałych fragmentów gry. Najpierw dośrodkował Krystian Stec i piłkę do bramki wepchnął Maciek Kras, a chwilę później dośrodkowanie Dawida Mirka z drugiej strony boiska na bramkę zamienił Jakub Rosiak.
Zaraz po przerwie gospodarze pokazali, że nie zamierzają składać „broni” i zdobyli kontaktowego gola po strzale z dystansu i dobitce z bliskiej odległości. Po krótkim przestoju na początku drugiej połowy goście znowu mocniej zaatakowali, czego efektem był kolejny gol Jakuba Rosiaka. I znowu przyjezdni zadowoleni z wyniku lekko odpuścili, czego efektem była druga bramka dla gospodarzy – piękny strzał zza linii pola karnego wylądował pod poprzeczką bezradnego Pawła Antoła.
Ostatnie słowo należało jednak do gości – swoją szybkość i przydatność w drużynie pokazał pozyskany z KS Ciężkowianki – Jan Szczudrawa. Piękny rajd od połowy boiska, podczas którego wyprzedził wszystkich obrońców, zakończył płaskim strzałem do siatki. Bramkarz w sytuacji sam na sam nie miał nic do powiedzenia.
Dobry mecz „Alfistów”, ale jeszcze sporo pracy przed zespołem. W meczu zabrakło kilku podstawowych zawodników, m.in. Michała Sukiennika, Huberta Smoszna, Patryka Wajdy, Marcina Grzybka czy Sylwestra Pacany.

KS Tarnowiec – Alfa Siedliska 2:4 (0:2)
Bramki: Jakub Rosiak (2), Maciej Kras i Jan Szczudrawa.
Skład: Dawid Kurczab – Mirosław Witek, Dawid Serafin, Dominik Kras, Kamil Niewola – Dawid Włodek, Dawid Mirek, Krystian Stec – Jan Szczudrawa, Maciej Kras, Jakub Rosiak oraz Paweł Antoł, Bartłomiej Kucharzyk, Daniel Gieracki i Jakub Suchan.