Zakończenie sezonu w Szkółce Piłkarskiej Alfa Siedliska

W sobotę, 29 czerwca 2019 roku na Stadionie Stawiska w Siedliskach odbyło się spotkanie z rodzicami i wychowankami Szkółki Piłkarskiej Alfa Siedliska. Wszystko z okazji zakończenia sezonu 2018/2019.

Najpierw dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty, następnie odbyło się krótkie spotkanie z rodzicami. Były także lody, napoje i pizza. Lody ufundowali Katarzyna i Jarosław Bielakowie z firmy BIELKO, a pizzę Prezes Zarządu Alfy Siedliska Adam Kucharzyk. Nie zabrakło oczywiście zmagań piłkarskich na trzech boiskach. Wszystko przy muzyce, dzięki uprzejmości Domu Kultury w Tuchowie, który udostępnił niezbędny sprzęt.

A oto krótkie podsumowanie i plany na przyszłość:

Szkółka Piłkarska Alfa Siedliska skupia wokół siebie cztery zespoły dzieci i jeden zespół młodzieżowy, w których trenuje 63 dzieci oraz 25 młodych chłopców. To dowód na to, że dzieci i młodzież spragnione są ruchu, ale należy im go w odpowiedni sposób zorganizować. Rodzice również wolą widzieć swoje pociechy na podwórku, niż w domu przed powszechną „elektroniką”.

W minionym sezonie 2018/2019 Szkółka Piłkarska Alfa Siedliska wzięła udział w ośmiu turniejach w ramach Ligi Małych Orłów, w trzech turniejach szkoleniowych zarówno na hali sportowej, jak i boisku trawiastym. Drużyny orlików i młodzików rozegrały w sumie 7 sparingów. Natomiast w grupach skrzatów i żaków organizowaliśmy treningi i gry wewnętrzne. Zajęcia w szkółce prowadziło dwóch trenerów.

Obecnie skupiamy się już na nowym sezonie, czyli 2019/2020. U nas rozpocznie się on 8 lipca 2019 r, a zakończy 30 czerwca 2020 roku. Przerwa w treningach Szkółki Piłkarskiej Alfa Siedliska nastąpi od 2 grudnia 2019 r. do 10 stycznia 2020 roku. Obecnie podstawową kwestią jest budowa nowych zespołów w poszczególnych grupach wiekowych, czyli młodzików, orlików, żaków oraz skrzatów. Pracujemy nad tym i w pierwszych dniach lipca ogłosimy składy drużyn, nazwiska trenerów, którzy będą prowadzić zajęcia z poszczególnymi zespołami oraz jak zawsze cotygodniowe harmonogramy zajęć. Kryteriami tworzenia zespołów będą: wiek oraz postępy sportowe. Prosimy w tym względzie o zrozumienie, bowiem po wakacyjnych treningach i obserwacjach trenerzy podejmą decyzję, czy dobór zawodników do zespołów był słuszny, w szczególności, czy dziecko w danej grupie rozwija swoje umiejętności piłkarskie.

Drugim najważniejszym zadaniem jest stworzenie odpowiedniego programu szkolenia. Opracowywany jest razem z trenerem, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu programów szkoleniowych dla dzieci. Wszystko dzięki wsparciu finansowemu naszego Głównego Partnera – firmy BIELKO Katarzyny i Jarosława Bielaków.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za odpowiedzialne potraktowanie zajęć piłkarskich i regularne posyłanie dzieci na treningi, turnieje i mecze. Przełożyło się to na bardzo dobrą frekwencję. Dziękujemy także za obecność na treningach i turniejach oraz za organizowanie transportu własnymi samochodami. Jesteśmy dumni z Państwa postawy podczas meczów – to bardzo ważne, że nie wywieracie niepotrzebnej presji na młodych zawodnikach, a podczas meczów pięknie kibicujecie. Akceptujecie również wszystkie decyzje sędziego, nawet jeśli nie zawsze są one prawidłowe.

Mamy nadzieję, że nadal będziemy współpracować w kolejnym sezonie piłkarskim na rzecz rozwoju najmłodszych piłkarzy Alfy Siedliska.