W derbach zwyciężyli Alfiści

Na zakończenie wakacji, 31.08.2020 roku o godzinie 17:00 w Burzynie rozegrano lokalne derby w kategorii młodzik. Była to także inauguracja sezonu 2020/2021 w tarnowskiej IV lidze okręgowej młodzików. Tuchovia Tuchów podejmowała inny klub z naszej gminy – Alfę Siedliska. Młodzi piłkarze z Siedlisk wygrali 5:0, a hat-tricka zaliczył najlepszy na boisku Bartłomiej Gawlik. Dwie bramki zdobył nowy nabytek Alfy Siedliska Maksymilian Chrzanowski, a na bramce zadebiutował Kacper Majorek.

Mecz rozpoczął się od obustronnych ataków, a po kilkunastu minutach stopniową przewagę uzyskał zespół z Siedlisk, który stworzył sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Gospodarze natomiast raz skontrowali, ale bardzo groźnie i mogła to być akcja skuteczna. Mecz otworzył w 17 minucie Bartłomiej Gawlik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Steca. Minutę później kopia stałego fragmentu gry i jest 2:0 dla Alfy Siedliska. Tak kończy się pierwsza połowa.

Drugie 35 minut przyniosło podwyższenie rezultatu. W 37 minucie Bartłomiej Gawlik po samotnym rajdzie dograł piłkę do Maksa Chrzanowskiego, który skutecznie zakończył akcję. Cztery minuty później ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Wynik ustalił wszędobylski Bartek Gawlik strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta.

– Mogę być zadowolony z gry, wyniku, ale także z szerokiej kadry młodzików. Mogłem dzisiaj skorzystać także z orlików: Jakuba Wróbla i Patryka Michalika i cieszę się, że to zrobiłem. Patryk ustępował rywalom warunkami fizycznymi, ale nadrabiał dobrą techniką. Z kolei Jakub Wróbel ma już warunki fizyczne do gry w młodzikach i jest bardzo waleczny. Uważam, że cały zespół zasłużył na słowa pochwały – od bramkarza po napastników – powiedział po meczu trener Grzegorz Bajorek.

– Oczywiście brakuje nam na boisku Karola Dynarowicza, który przeszedł z Alfy Siedliska do Bruk-Bet Termilica Nieciecza, jednak ma godnych następców, na których bardzo liczę. A sportowe występy Karola w „Słonikach” będziemy wszyscy na bieżąco śledzić – zakończył.

31.08.2020 roku, godz. 17:00, Burzyn
Tuchovia Tuchów – Alfa Siedliska 0:5 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Gawlik (3), Maksymilian Chrzanowski (2)
Skład: Kacper Majorek – Dawid Stelmach, Maksym Kozub, Tomasz Skrężyna – Dawid Mleczko, Kacper Stec, Szymon Chaim – Maksymilian Chrzanowski, Bartłomiej Gawlik oraz Patryk Michalik, Oskar Kwarciak, Krystian Mleczko, Mateusz Rąpała, Szymon Michalik, Jakub Wróbel i Marcin Klimek.