Trudna przeprawa „przez” Szynwałd

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa trampkarze Alfy Siedliska stoczyli w dzisiejsze, sobotnie przedpołudnie zacięty pojedynek, z którego jednak wyszli obronną ręką. Stosunkowo wysoki wyniki tego meczu nie odzwierciedla jego przebiegu, bowiem zwłaszcza pierwsza połowa to bardzo wyrównany pojedynek.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych z Siedlisk, bowiem już na początku meczu wyszli na prowadzenie. Jednak gospodarze strzałem z dystansu wyrównali. Do końca pierwszej połowy trwał wyrównany bój o zdobycie gola, dającego prowadzenie.

Goście przeważali, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie miało to przełożenia na zdobycze bramkowe. Karol Czopek miał okazję, ale w sytuacji sam na sam za daleko wypuścił sobie piłkę, a Mateusz Majchrowicz trafił w poprzeczkę. Gospodarze odpowiadali pojedynczymi atakami, ale bardzo dobrze na bramce spisywał się Wiktor Adamczyk. Także przy stałych fragmentach gry (głównie rzuty rożne) Wiktor zwyciężał pojedynki z rosłymi gospodarzami. Częste podania obrońców do swojego bramkarza potwierdzały, że golkiper z Siedlisk gra pewnie nogami.

W drugiej połowie coraz większą przewagę uzyskiwali piłkarze Alfy Siedliska, natomiast gospodarze stopniowo tracili siły i kolejne gole. Był to jednak najtrudniejszy pojedynek, jaki rozegrali trampkarze w tym sezonie. Na zwycięstwo i komplet punktów musieli mocno zapracować.

12.09.2020 roku, godz. 11:00, Szynwałd
LKS Szynwałd – Alfa Siedliska 1:6 (1:1)
Bramki: Karol Czopek (2), Mateusz Majchrowicz (2), Jakub Adamczyk (2)
Skład: Wiktor Adamczyk – Krzysztof Szwala, Arkadiusz Maniak, Hubert Kozioł, Kamil Fura – Bartłomiej Gawlik, Jakub Adamczyk, Mateusz Majchrowicz, Michał Piórkowski – Karol Czopek, Dariusz Michalik oraz Kacper Szwala, Oliwia Patyk i Maksym Kozub.