Trenerzy na szkoleniu w Legii Warszawa

W Szkółce Piłkarskiej Alfa Siedliska trenerzy sporo czasu poświęcają na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji oraz na pracę związaną z przygotowaniem programu szkolenia dzieci. Tym razem dwóch trenerów wzięło udział w weekendowym szkoleniu w Legii Warszawa.

Szkolenie zorganizowane przez Legia Soccer Schools poprowadził tuchowianin Mateusz Salwa – trener koordynator w LSS. Zajęcia trwały trzy dni – od piątku do niedzieli. Podzielono je na część teoretyczną oraz praktyczną. Tematyka związana była ze Szkołami Techniki oraz Przedszkolami Piłkarskimi. Po części teoretycznej następowała część praktyczna, czyli zajęcia w Szkołach Techniki na Bemowie oraz zajęcia w Przedszkolach Piłkarskich przy Łazienkowskiej 3.

– Na tym szkoleniu skupiliśmy się głównie na obserwowaniu, jak wyglądają zajęcia dla dzieci (w tym w wieku przedszkolnym) w klubie takim, jak Legia Warszawa. Nie ukrywam, że będziemy chcieli zaczerpnąć z tych wzorów i przebudować strukturę zajęć najmłodszych dzieci, czyli skrzatów – powiedział po szkoleniu Jarosław Mirek.

– Czas treningu jest u nas w Siedliskach identyczny, ale struktura zajęć różni się. W Alfie Siedliska bazowaliśmy głównie na wytycznych PZPN, które zaczerpnęliśmy z kursu UEFA Grassroots C. Teraz już wiemy, że nie można zamykać się tylko na wytyczne „centrali”, ale korzystać z dobrych praktyk doświadczonych klubów – dodał.

Dodatkowo Jarosław Mirek i Dawid Mirek mogli obserwować mecz U-15 pomiędzy młodzieżą z Legii Warszawa i Polonii Warszawa. Na wyróżnienie zasługuje postawa sędziego głównego, który znakomicie poprowadził zawody. Oczywiście gra piętnastolatków z Warszawy również nam się podobała mimo, że mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi Salwie za zaproszenie na szkolenie oraz za prezentację Legii Warszawy „od kuchni”. Zwiedzanie stadionu, sali konferencyjnej, muzeum, FanStore, SkyBox, czy wejście na murawę – to było wielkie przeżycie dla Dawida i dla mnie. Ciarki przechodzą, jak to wspominamy. Dziękujemy za porady i wskazówki, które przekazywał nam poza szkoleniem w rozmowach kuluarowych. Pełen profesjonalizm połączony z otwartością na innych – to chyba najlepsze podsumowanie naszego kontaktu z Mateuszem. Ponadto dziękujemy innym trenerom koordynatorom za życzliwe przyjęcie. W szczególności Adrianowi Michalikowi i Piotrowi Salwie, którzy na co dzień pracują w Legia Soccer Schools – zakończył trener Alfy Siedliska.