Święto dziecięcej piłki nożnej w Niecieczy

Dzisiaj, 23 czerwca w Niecieczy odbył się Turniej Finałowy Ligi Małych Orłów edycji 2018/2019. Alfę Siedliska reprezentował zespół orlików, ale oprócz nich z drużyną pojechało także kilku żaków i skrzatów, którzy chcieli zobaczyć obiekty Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Zabawa była przednia.

Nasz pobyt u „Słoników” rozpoczęliśmy od zwiedzania głównego stadionu, który z okazji turnieju został udostępniony do zwiedzania. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się murawie, ławkom rezerwowym, czy wyjść na trybunę VIP. Były więc liczne sesje fotograficzne oraz … szybka kąpiel przy wykorzystaniu zraszaczy murawy.

Nasze orliki podczas finału rozegrały 5 meczów na treningowym boisku trawiastym pierwszoligowca z Niecieczy. Była walka, radość ze zdobytych bramek i zwycięstw, a także smutek po straconych golach i przegranych meczach. Czyli wszystkie emocje, jakie dostarcza nam piłka nożna.

Wyniki:
Alfa Siedliska – Iskra Tarnów 2:2 (Bartłomiej Gawlik, Kacper Stec)
Alfa Siedliska – KS Koszyce Wielkie 3:4 (Kacper Stec (2), Bartłomiej Gawlik)
Alfa Siedliska – Wolania Wola Rzędzińska 4:3 (Bartłomiej Gawlik (3), Kacper Stec)
Alfa Siedliska – Jutrzenka Wierzchosławice 0:2
Alfa Siedliska – Metal Tarnów 3:1 (Bartłomiej Gawlik (2), Kacper Stec)

Skład: Wiktor Adamczyk – Kacper Szeląg, Oskar Kwarciak, Krystian Mleczko, Bartłomiej Gawlik, Kacper Stec oraz Dawid Mleczko, Roksana Wałaszek, Jan Bommersbach, Mateusz Rąpała, Konrad Hołda, Daniel Gawlik, Jakub Wróbel, Szymon Chaim i Leon Gieracki. Byli z nami także Hubert Chaim, Wojciech Bajorek, Remigiusz Chaim oraz Tymon Gieracki.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Dziękujemy naszym orlikom za wysiłek i walkę fair play, zarówno podczas finału w Niecieczy, jak i w każdym wcześniejszym turnieju. Dziękujemy niezawodnym rodzicom za pomoc w organizacji transportu oraz za piękny doping i stworzenie świetnej atmosfery. Dziękujemy trenerowi Grzegorzowi Bajorkowi za przygotowanie zespołu do Ligi Małych Orłów oraz turnieju finałowego tych rozgrywek.