Podsumowanie XVII kolejki tarnowskiej klasy B

W miniony weekend swoje kolejne mecze rozgrywały drużyny występujące w Tarnowskiej Klasie B. Zespół Alfy Siedliska w tym terminie miał pauzę, ale wykorzystał ten czas na gierce treningowej z juniorami starszymi.

W najciekawszym meczu tej kolejki Błękitni Tarnów podejmowali na własnym stadionie walczącą o awans drużynę LKS Wierzchosławice-Ostrów. Po bardzo dobrym i zaciętym meczu lepsi okazali się goście wygrywając całe spotkanie 2:1, tym samym wygrywając drugie spotkanie w rundzie wiosennej, w gorszych nastrojach są za to piłkarze i kibice drużyny z Tarnowa którzy ponieśli drugą porażkę pod rząd.
Lider z Siemiechowa bez walki przypisał sobie 3 punkty gdyż goście z Karwodrzy nie pojawili się na meczu.
O sporą niespodziankę po raz kolejny pokusili się zawodnicy Więckovi Więckowice, po ubiegłotygodniowej wygranej z Błękitnymi, tym razem z kwitkiem odprawili zespół Zrywu Wielka Wieś, wygrywając na własnym obiekcie 3:1. Przypomnijmy, że właśnie drużyna Więckovi będzie przeciwnikiem Alfy w najbliższej kolejce.
Kanonadę strzelecką swoim kibicom zafundowali gracze z Rzepiennika, na swoim terenie pokonali Cezara Kępa Bogumiłowicka10:0! Tym samym udowodniając, że po przemyślanych i dobrych transferach w przerwie zimowej będą mocną drużyna. Ważne punkty zdobywa Iskra Tarnów, wygrywając w Tarnowcu 4:1 i nie traci kontaktu z górną częścią tabeli. W takim samym stosunku brakowym Rudka pokonuje zespół z Łękawicy.
Niwka u siebie pokonuje Radar Łętowice 3:1.

W 6 rozegranych meczach (nie wliczając meczu Siemiechów – Karwodrza v.o 3:0) padło 31 bramek dając wysoką średnią 5 bramek na mecz. 4 zwycięstwa gospodarzy i 2 wygrane gości.

Szczegółowe wyniki:

Błękitni Tarnów – LKS Wierzchosławice/Ostrów 1:2
KS Tarnowiec – Iskra Tarnów 1:4
LKS Rudka – KS Łękawica 4:1
KS Niwka – Radar Łętowice 3:1
WKS Siemiechów – LKKS Karwodrza v.o 3:0
KS Rzepiennik Strzyżewski – Cezar Kępa Bogumiłowicka 10:0
Alfa Siedliska – pauza