Podsumowanie XIII kolejki tarnowskiej klasy B

XIII kolejka nie była pechowa dla drużyny Alfy Siedliska która odniosła ważne zwycięstwo 2:1 w meczu wyjazdowym gdzie przeciwnikiem był zespół KS Rudka. Po tej wygranej „Alfiści” przeskoczyli o jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli.

W pozostałych spotkaniach najciekawiej było w „Derbach Tarnowa” gdzie Iskra Tarnów podejmowała u siebie Błękitnych Tarnów, po szalonym meczu ostatecznie wygrali goście 3:2 i tym samym awansowali na pozycję lidera Tarnowskiej Klasy B, wyprzedzając dotychczasowego lidera z Siemiechowa lepszym bilansem bezpośredniego meczu. Wysoką wygraną zanotował zespół z Wierzchosławic który pnie się w ligowej tabeli na czołowe lokaty, w niedzielne popołudnie pokonali na wyjeździe zespół LKS Łękawica aż 6:1. Wyjazdowe spotkania wygrywały także Zryw Wielka Wieś który bez problemów pokonał LKKS Karwodrze 4:0, w takim samym stosunku wygrała Więckovia Więckowice na boisku Cezara Kępa Bogumiłowicka.
Niwka pokonała u siebie 4:2 ekipę z Tarnowca, a nasz ostatni przeciwnik w rundzie jesiennej Radar Łętowice wygrał na własnym terenie z Rzepiennikiem Strzyżewskim 2:1.
W 7 rozegranych spotkaniach tej kolejki, pięciokrotnie zwyciężali gracze przyjezdnych, tylko dwie wygrane gospodarzy.
Wysoka średnia bramek została utrzymana, w ten weekend na boiskach B-klasy padły 32 bramki co daje średnio ponad 4 bramki na mecz.

Wyniki XIII kolejki:

LKS Rudka – Alfa Siedliska 1:2
Radar Łętowice – LKS Rzepiennik Strzyżewski 2:1
KS Niwka – KS Tarnowiec 4:2
Cezar Kępa Bogumiłowicka – Więckovia Więckowice 0:4
LKKS Karwodrza – Zryw Wielka Wieś 0:4
Iskra Tarnów – Błękitni Tarnów 2:3
KS Łękawica – LKS Wierzchosławice 1:6