Podsumowanie V kolejki Tarnowskiej Klasy B

W miniony weekend o kolejne ligowe punkty rywalizowały zespoły występujące w Tarnowskiej Klasie B.

Drużyna Alfy Siedliska w poszukiwaniu swojego pierwszego zwycięstwa w tym sezonie udała się na mecz z Sokołem Wałki. I już na początku spotkania Paweł Gniadek wyprowadził zespół Alfy na prowadzenie. Podopieczni trenera Grzegorza Bajorka mieli sporo sytuacje na podwyższenie rezultatu, lecz bez skutecznie. Niestety sprawdziło się tu stare porzekadło piłkarskie, że „niewykorzystane sytuacją lubią się mścić”. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania strzałem głową doprowadził napastnik Sokoła, Piotr Madej.

Druga odsłona meczu ułożyła się dobrze dla przyjezdnych, gdyż za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę plac gry opuścił gracz gospodarzy.
Jednak to osłabienie podziałało na miejscowych mobilizująco, po jednej z kontr Skwarczyński w sytuacji sam na sam pokonał Włodykę, chwilę później do wyrównania po ładniej akcji Alfy doprowadził Gniadek. Ale ostatni cios zadali gospodarze, w niegroźnej sytuacji napastnika Sokoła fauluje Drwal a arbiter tego spotkania bez wahania wskazuje na „wapno”. Pewnym wykonawcą jedenastki jest najlepszy strzelec ligi Piotr Madej, który zapewnia zwycięstwo swojej drużynie.

Nie wątpliwie najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się starcie, lidera Radaru Łętowice i drugą siłą ligi Błękitnymi Tarnów. Po wyrównanym i ciekawym spotkaniu z trzech punktów cieszą się goście którzy zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry, gdzie Dawid Madeja pokonuje Bauta i wyprowadza swój zespół na czoło tabeli.
Bez najmniejszych problemów komplet punktów zdobywają gracze z Tarnowcem, wygrywając pewnie na własnym stadionie z rezerwami Wierzchosławice/Ostrów 6:0. Dubletami w tym spotkaniu popisali się Łukasz Banaśkiewicz i Łukasz Tybor.
Kolejne zwycięstwo zanotowali gracze z połączonych klubów Rudki/Bobrowniki/Komorowa. Na własnym obiekcie pokonali KS Niwke 5:2.
W jedyne niedzielne spotkanie sporą sensację sprawili zawodnicy Liwocz Szerzyny, pokonując na swoim terenie faworyzowaną drużynę KS Łękawica aż 5:2
Pauzowała w tej kolejce drużyna Zrywu Wielka Wieś

W 5 rozegranych spotkaniach padło 26 bramek, co daje bardzo wysoką średnią ponad 5 goli na spotkanie! 4 zwycięstwa gospodarzy i 1 gości.
W tej kolejce arbitrzy spotkań pokazali 20 żółtych i 4 czerwone kartki.

Wyniki 5 kolejki:

Sokół Wałki – Alfa Siedliska 3:2
Radar Łętowice – Błękitni Tarnów 0:1
Rudka/Bobrowniki/Komorów – KS Niwka 5:2
KS Tarnowiec – Wierzchosławice II Ostrów 6:0
Liwocz Szerzyny – KS Łękawica 5:2