Podsumowanie I kolejki Tarnowskiej Klasy B

W miniony weekend rozgrywki zainaugurowały drużyny grające w Tarnowskiej B-Klasie. Alfa Siedliska po zaciętym meczu musiała uznać wyższość gospodarzy z Wielkiej Wsi, mimo ciągłych ataków podopiecznych Michała Rudolphiego spotkanie zakończyło się wygraną Zrywu 3:2.
Bramki dla Alfy zdobywali: Jan Wojnar i Paweł Gniadek.

W pozostałych meczach nie obyło się bez niespodzianek, gdzie faworyzowana drużyna Błękitnych Tarnów w meczu wyjazdowym przegrała z KS Tarnowiec 1:0. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu LKS Niwka wygrała w Łętowicach z tamtejszym Radarem 5:4.
Spadkowicz z A-klasy zespół Biały Lubaszowej po ciekawym spotkaniu wygrał u siebie z Iskrą Tarnów 3:2. Wzmocniony wieloma zawodnikami i główny faworyt do awansu Rzepiennik Strzyżewski bez problemu ograł u siebie Cezara Kępa Bogumiłowicka 3:0. W starciu nowych drużyn w B-klasie, Liwocz Szerzyny wysoko przegrał u siebie z zespołem Sokół Wałki 1:6. Połączony klub Rudki Bobrownik i Komorowa nie dał rady na własnym terenie drużynie KS Łękawica, pewne i zasłużone zwycięstwo gości 4:1.
Po wycofaniu się w ostatniej chwili drugiej drużyny Szynwałdu w lidze jest 15 zespołów. W tej kolejce pauzowały rezerwy LKS Wierzchosławice/Ostrów.

W 7 rozegranych spotkaniach tej kolejki padło 35 bramek, co daje bardzo wysoką średnią 5 goli na spotkanie. Cztery zwycięstwa gospodarzy, trzy gości.

Szczegółowe wyniki 1 kolejki:

Rudka Bobrowniki Komorów – KS Łękawica 1-4
Zryw Wielka Wieś – Alfa Siedliska 3-2
KS Tarnowiec – Błękitni Tarnów 1-0
Liwocz Szerzyny – Sokół Wałki 1-6
Radar Łętowice – KS Niwka 4-5
Biała Lubaszowa – Iskra Tarnów 3-2
KS Rzepiennik Strzyżewski – Cezar Kępa Bogumiłowicka 3-0