Piłka nożna w Siedliskach wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Klub piłkarski z Siedlisk otrzymał w tym roku dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zadanie, na które stowarzyszenie otrzymało środki jest realizowane od 1 lipca do 15 listopada 2019 roku. Po jego zakończeniu przygotowane zostanie sprawozdanie z realizacji projektu, a dane z testów sprawnościowych dzieci trafią do Narodowej Bazy Talentów.

– Drugi rok z rzędu nasz wniosek o dofinansowanie jest pozytywnie rozpatrywany przez ministerstwo. Bardzo się cieszymy z tego powodu, ponieważ dzieci mogą rozwijać się w lepszych warunkach, a nam trenerom pracuje się po prostu łatwiej i przyjemniej. Poza tym uzupełniliśmy bazę sprzętową, dzięki czemu pozytywnie przeszliśmy kontrolę certyfikacyjną szkółek PZPN – powiedział Grzegorz Bajorek, trener w Szkółce Piłkarskiej Alfa Siedliska.

W ramach projektu Alfa Siedliska zakupiła już przenośne bramki aluminiowe z siatkami o wymiarach 5 x 2 m. Dotychczasowe bramki, które posiadał klub były stalowe i bardzo ciężkie, przez co młodzi chłopcy (np. orliki i młodziki) mieli trudności z ich przenoszeniem. Obecnie problem ten już nie istnieje i przestawienie bramek nie stanowi teraz żadnego problemu. Oprócz tego zakupu do klubu trafiło jeszcze 8 piłek dla drużyny młodzików. Dzięki temu Szkółka Piłkarska Alfa Siedliska posiada już niemal kompletny sprzęt do prowadzenia zajęć treningowych. – Doceniamy znaczenie ministerialnego Programu Klub. Dla takiego stowarzyszenia, jak nasze jest to znaczny „zastrzyk” finansowy. Nie spoczywamy jednak na laurach i ciągle poszukujemy dodatkowych środków na działalność, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że fundusze zewnętrzne mogą nam pomóc w udoskonaleniu infrastruktury i organizacji klubu sportowego w Siedliskach. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają. Mam tu na myśli nie tylko pomoc rzeczową. Bardzo miłe i motywujące dla nas trenerów jest zwyczajnie dobre słowo…  – stwierdził Jarosław Mirek.