Orliki w Paleśnicy

Nasi wychowankowie w grupie wiekowej orlików wystąpili w czwartek, 27 września 2018 roku w turnieju finałowym Ligi Małych Orłów w Paleśnicy. Zdobyli tam kolejne doświadczenia piłkarskie oraz ponownie uczyli się, jak zwyciężać i jak z pokorą przyjmować porażkę.

W turnieju rywalizowały zespoły: Jedność Paleśnica, GAS Rozwój 2015 Szerzyny, MOSiR Tuchów i Alfa Siedliska. Jak przystało na turniej grupy mistrzowskiej mecze były bardzo zacięte, a wyniki różniły się nieznacznie. Na początek turnieju „Alfiki” zagrały z gospodarzem turnieju, następnie derbowo z drużyną MOSIR-u Tuchów, a na zakończenie z GAS Rozwój 2015 Szerzyny.
W naszej drużynie zabrakło 3 zawodników, ale zespół mimo to zagrał bardzo dobrze i zasługuje na duże brawa. Oby tak dalej.
Dodajmy, że atmosfera wśród naszych zawodników jest bardzo ważna, ważniejsza od samych wyników. Liczy się bowiem indywidualny rozwój młodych piłkarzy, a wyniki są sprawą drugoplanową. Cieszymy się, że rodzice rozumieją to i ze spokojem przyjmują także porażki. Obserwujemy wychowanków i cieszymy się, że potrafią grać indywidualnie, nie boją się pojedynków jeden na jeden – czasem nawet kosztem gry zespołowej. Na akcje zespołowe mają jeszcze czas i taki sposób gry będziemy im stopniowo wpajać na kolejnych etapach rozwoju piłkarskiego, m.in. w młodzikach i trampkarzach.
Jak zawsze dziękujemy rodzicom naszych wychowanków, którzy są niezawodni i zawsze służą pomocą w organizacji transportu na turniej.

Skład: Krystian Mleczko – Mateusz Rąpała, Oskar Kwarciak- Dawid Mleczko, Maksym Kozub – Bartłomiej Gawlik, Szymon Michalik oraz Leon Gieracki, Roksana Wałaszek, Patryk Michalik, Jakub Wróbel, Jakub Myjkowski.
Bramki strzelali: Bartłomiej Gawlik (3), Maksym Kozub (1)

Oto wyniki turnieju:
GAS Rozwój 2015 Szerzyny – Alfa Siedliska 3:2
MOSiR Tuchów – Alfa Siedliska 0:2
Alfa Siedliska – Jedność Paleśnica 0:1