Orliki Alfy Siedliska na turnieju w Pleśnej

Grupa orlików Alfy Siedliska zainaugurowała Ligę Małych Orłów w sezonie 2018/2019. Do rozgrywek piłkarze szkółki piłkarskiej przygotowywali się od końca maja 2018 roku. Wszyscy bez wyjątku już nie mogli się doczekać rozgrywek.

Pierwszy z cyklu turniejów rozegrany został na orliku w Pleśnej. Niestety do turnieju przystąpiło tylko 3 drużyny, a nie jak zakładano 4. Na początku rozgrywek orliki Szkółki Piłkarskiej Alfa Siedliska zmierzyli się z gospodarzem turnieju. Pierwsze minuty to lekkie stremowanie naszych debiutantów, ale z minuty na minutę ich gra wyglądała coraz lepiej. Nasze orliki broniły się bardzo dzielnie, a kontrataki stawały się coraz groźniejsze. Po jednej z nich Bartłomiej Gawlik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale nie udało się go pokonać. Kolejny raz powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” zostało urzeczywistnione i w ostatnich minutach Alfa Siedliska straciła bramkę po strzale głową. Do końca wynik już nie uległ zmianie. Bardzo dobrze w tym meczu spisywał się Krystian Mleczko, który pierwszy raz stanął między słupkami.
Drugi mecz rozegrany został po 10-minutowej przerwie. Tym razem przeciwnikiem była drużyna z Rzuchowej.
Dominacja młodych siedliszczan była ogromna. Wysoki pressing spowodował duże błędy w obronie rywali i bramki zdobyte przez Bartłomieja Gawlika. Orlików z Rzuchowej stać było tylko na zdobycie dwóch goli. A nasze dwa „żądła”: Bartłomiej Gawlik i Maksym Kozub urządzili sobie istną kanonadę i zdobyli po 6 bramek. Pierwsze koty za płoty i wielkie brawa dla całej drużyny oraz dla jedynej dziewczyny Roksany Wałaszek.
Teraz czas na trening i przygotowania do kolejnego turnieju, który odbędzie się za tydzień.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zorganizowaniu transportu.

Skład: Krystian Mleczko – Jakub Myjkowski, Mateusz Rąpała – Kacper Szeląg, Bartłomiej Gawlik – Maksym Kozub, Oskar Kwarciak oraz Szymon Chaim, Dawid Mleczko, Leon Gieracki, Roksana Wałaszek, Szymon Michalik.
Bramki zdobyli: Bartłomiej Gawlik (6) i Maksym Kozub (6).

Wyniki:
UKS Omega Rzuchowa – Alfa Siedliska 2:12
UKS Pleśna – UKS Pleśna II 3:0
Alfa Siedliska – UKS Pleśna II 3:0
UKS Omega Rzuchowa – UKS Pleśna 0:18
UKS Pleśna – Alfa Siedliska 1:0
UKS Pleśna II – UKS Omega Rzuchowa 0:3

Tabela:
1. UKS Pleśna 3 9 22-0
2. Alfa Siedliska 3 6 15-3
3. UKS Omega Rzuchowa 3 3 5-30
4. UKS Pleśna II 3 0 0-9