Historia

Klub zmieniał nazwę kilkakrotnie w zależności od przynależności do organizacji sportowych jak i uwarunkowań gospodarczych.
I tak historia nazwy przedstawia się następująco:
LZS Siedliska (1967 – 1983)
LZS Igloopol Siedliska (1984 – 1988)
LZS Siedliska (1989 – 16.02.1996)
LKS Siedliska (17.02.1996 – 30.06.1998)
LKS Alfa Siedliska (od 01.07.1998)

Działalność klubu sportowego w Siedliskach była uwarunkowana wieloma czynnikami i była różna w różnych okresach. Dlatego też można wyszczególnić ich kilka w historii klubu. Oto one:
1952 – 1966 – początki zorganizowanego uprawiania sportu w Siedliskach,
1967 – rejestracja klubu w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe,
1968 – 1980 – ugruntowanie struktury klubu i pierwsze rozgrywki,
1981 – 1988 – utrata stadionu i rozgrywki na boisku szkolnym,
1989 – 1990 – reaktywizacja klubu i odbudowa stadionu,
1991 – 1993 – rozgrywki ligi rejonowej,
1994 – 1996 – początek oficjalnych rozgrywek (tarnowska klasa B),
1996 – 1999 – walka o awans do klasy A,
1999 – 2003 – Klasa A,
2003 – 2008 – Klasa B,
2008 – 2009 – Klasa A,
2009 – 2018 – Klasa B.

W dziejach klubu było także wiele wydarzeń, które miały wpływ na jego losy. Do najważniejszych dat w historii klubu należą:
1967 rok – rejestracja klubu w Zrzeszeniu LZS w Tarnowie,
21.07.1979 roku – I miejsce w Turnieju o Puchar Naczelnika Gminy w Tuchowie,
19.10.1986 roku – III miejsce w Turnieju o Puchar Ligi Gminnej w Tuchowie,
1990 – otwarcie stadionu po odbudowie i reaktywizacja klubu,
22.07.1990 roku – I miejsce w Turnieju o Puchar Lata w Karwodrzy,
02.08.1994 roku – pierwsza rejestracja zawodników w TOZPN,
21.08.1994 roku – pierwszy mecz w oficjalnych rozgrywkach klasy B,
09.07.1995 roku – I miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Rzepiennika Strzyżewskiego,
17.11.1996 roku – pierwszy historyczny występ klubu w Pucharze Polski,
05.07.1998 roku – II miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Tuchów,
19.07.1999 roku – podjęcie decyzji przez TOZPN o awansie drużyny do klasy A,
15.08.1999 roku – pierwszy mecz w klasie A,
30.09.2000 roku – reaktywizacja sekcji siatkówki.

Oto jak przedstawiała się historia zmian na stanowisku prezesa:
Jan Cetera (1967 – 28.11.1973)
Jan Adamczyk (29.11.1973 – 25.11.1979)
Jan Cetera (26.11.1979 – 21.12.1980)
Andrzej Damian (22.12.1980 – 04.10.1981)
Marek Duda (05.10.1981 – 07.11.1981)
Andrzej Damian (08.11.1981 – 13.12.1983)
Czesław Styrkowiec (14.12.1983 – 17.12.1985)
Wiesław Samek (17.12.1985 – 30.06.1990)
Wojciech Jurek (01.07.1990 – 31.12.2002)
Wiesław Gieracki (01.01.2003 – )
Wojciech Jurek ()
Wiesław Gieracki ()
Adam Kucharzyk ()

Od 17.07.1998 roku nieoficjalną rolę honorowego prezesa klubu pełni Wiesław Samek.

Najwyższy poziom ligowy – Klasa A:
1999/2000
2000/2001
2001/2002
2002/2003
2008/2009