Modernizacja stadionu w Siedliskach

Zarząd klubu sportowego Alfa Siedliska postanowił wykorzystać przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią na modernizację stadionu, zachowując przy tym wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Modernizacja rozpoczęła się od usunięcia opon, które od 1989 roku służyły jako miejsca dla kibiców. Wysprzątana została kostka brukowa przy trybunach, przycięto topole, wycięte zostały samosiejki i krzaki w okolicy rzeki oraz za bramką od strony stacji paliw. Renowację przeszły bramki – po ich opaleniu z wszystkich nałożonych do tej pory warstw i wyczyszczeniu zostały na nowo wymalowane. Spory remont przeszła szatnia: remont instalacji elektrycznej, nowe lampy, gniazdka, regały na sprzęt sportowy (treningowy), ułożone płytki ceramiczne w części sanitariatów. Wymalowane drzwi i okna, a także barierka na kładce prowadzącej do szatni. Są także nowe pojemniki do przechowywania strojów. Ułożone zostały płyty chodnikowe przed szatnią.

Następnie rozpoczęły się prace ziemne – wyskarpowano ziemię przy rowie wzdłuż drogi, dzięki czemu przesunięta została sama fosa i poszerzono boisko o około 2 metry. Przy okazji wyrównano nierówności boiska od strony drogi oraz obniżono narożnik boiska, a na skarpie zamocowana została agrowłóknina. Prace nadal trwają i zakończą się po połowie maja – wtedy szerzej opiszemy przeprowadzoną rewitalizację obiektu sportowego w Siedliskach.

Dziękujemy Grzegorzowi Bajorkowi za wykonane zdjęcia z „lotu ptaka”.

DCIM/100MEDIA/DJI_1283.JPG