Iskra za mocna dla Alfy

W 12 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Klasy B zespół Alfy Siedliska podejmował na własnym obiekcie drużynę Iskry Tarnów. Mimo prowadzenia gospodarzy spotkanie zakończyło się wysoką wygraną przyjezdnych 5:2

Początek meczu to wspólne badanie sił, dużo walki w środku pola bez klarownych sytuacji dla obu drużyn. Jako pierwsi na prowadzenia wyszli goście z Tarnowa, z prawej strony w pole karne wbiegł Kubala i strzałem w długi róg bramki umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej części gry okazję mieli gracze Iskry ale strzał Jarmuły z 16 metrów świetnie obronił Włodek.
Po przerwie do ataku przystąpili gospodarze i w 53 minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Emila Witka który płaskim strzałem pokonał Barana. Nie minęły dwie minuty a Alfa wyszła na prowadzenie, precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony Bajorka wprost na głowę Witka który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.
Gdy wydawało się, że to podopieczni trenera Bienia przejęli inicjatywę w meczu po szybko strzelonych bramkach lecz to gracze Iskry szybko doprowadzili do remisu i zdobywali kolejne bramki. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową bramkę zdobył Sijka. Pięć minut później Syrowy dał prowadzenie przyjezdnym. Alfiści próbowali doprowadzić do wyrównania i śmielej atakowali, ale wszystkie ataki rozbijała defensywa Iskry i groźnie kontratakowali. I za sprawą dubletu Cicha w końcówce meczu przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Bramki: 0:1 Kubala 38′, 1:1 Witek 53′, 2:1 Witek 55′, 2:2 Sijka 58′, 2:3 Syrowy 63′, 2:4 Cich 86′, 2:5 Cich 90′
Żółte kartki: Kuraś – Kubisztal

ALFA: Włodek – Iwaniec (46′ Janura), Leszkiewicz, Kuraś – Bajorek (75′ M.Sarlej), Bielan (80′ Gieracki), Kordela, Wojtanowski (80′ P.Sarlej) – Gniadek, Wantuch, Witek