Inauguracja trampkarzy na „szóstkę”

Rozpoczął się rok szkolny, rozpoczęły się również rozgrywki trampkarzy Alfy Siedliska w tarnowskiej III lidze okręgowej. Przyszło nam zadebiutować w Pleśnej z tamtejszym UKS-em i występ piłkarzy oceniamy na „szóstkę”, bowiem pokonali gospodarzy 6:1.

Po przyjeździe do Pleśnej młodzi Alfiści byli nieco zaskoczeni warunkami fizycznymi niektórych zawodników z UKS-u. Pierwsze minuty meczu to lękliwa gra gości, którzy jakby czekali aż miejscowi zadadzą pierwsze „ciosy”. W miarę upływu czasu piłkarze z Siedlisk przejmowali inicjatywę i utwierdzali się w przekonaniu, że ten mecz można wygrać.

A gdy zdobyli dwa pierwsze gole, to zaczęli grać pewniej i odważniej. Konsekwencją była trzecia bramka zdobyta jeszcze do przerwy. Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu inicjatywę przejęli piłkarze z Pleśnej, ale nie trwało to zbyt długo i siedliszczanie znowu stopniowo zaczęli dominować.

Warto podkreślić, że w tym meczu dwie bramki zdobył Kacper Stec – młodzik, który zadebiutował dzisiaj w drużynie trampkarzy. Dobry występ zanotował również drugi młodzik – Bartłomiej Gawlik. Zespół zagrał na swoim poziomie za wyjątkiem kilkunastu pierwszych minut. Potem obawy przed rywalem opadły i mecz toczył się pod dyktando trampkarzy Alfy Siedliska.

To, co było zauważalne w tym meczu wśród zawodników Alfy Siedliska, to głód piłki nożnej, a przede wszystkim rywalizacji z innymi zespołami. Ruch jest potrzebny dzieciom i młodzieży – wpływa na nastrój, poprawia humor i dodaje energii. Było to widać zwłaszcza w busie, w drodze powrotnej do Siedlisk 😉

– Zwycięski mecz oczywiście dużo łatwiej skomentować. Podobnie, jak zawodnicy wiedziałem, że to może być trudna przeprawa – graliśmy pierwszy ligowy mecz i to na wyjeździe, w dodatku wzrost kilku zawodników z Pleśnej trochę podciął skrzydła moim podopiecznym w pierwszych minutach. Zaowocowały natomiast cztery sparingi, które rozegraliśmy przed rozpoczęciem sezonu. Po kilku minutach meczu przejęliśmy inicjatywę i wiedzieliśmy już, że gramy o trzy punkty. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bowiem wszyscy zagrali z determinacją i na swoim poziomie. Gratuluję chłopakom i Oliwii, że potrafili sobie poradzić z własną psychiką i lękami – wygrali, bo w trakcie meczu uwierzyli w siebie – podsumował grę zespołu trener Jarosław Mirek.

02.09.2020 roku, godz. 17:30, Pleśna
UKS Pleśna – Alfa Siedliska 1:6 (0:3)
Bramki: Kacper Stec (2), Jakub Adamczyk (2), Michał Piórkowski, Bartosz Fura.
Skład: Wiktor Adamczyk – Krzysztof Szwala, Arkadiusz Maniak, Hubert Kozioł, Kamil Fura – Bartłomiej Gawlik, Jakub Adamczyk, Dawid Wajda, Oliwia Patyk – Dariusz Michalik, Michał Piórkowski oraz Karol Czopek, Kacper Stec, Bartosz Fura.