Derby dla Alfy!

W 10 kolejce klasy B (Grupa 4 – Tarnów) na stadionie w Siedliskach doszło do derbowego spotkania pomiędzy miejscową Alfą, a zespołem LKKS Karwodrza. Do przerwy to goście niespodziewanie prowadzili jedną bramką, ale w ostatecznym rozrachunku to Alfa pokonała Karwodrze 6:1.

Ten mecz w wykonaniu zawodników trenera Bienia można podzielić na dwie części. W pierwszej połowie obie drużyny zagrały bardzo słabo, brak składnych poukładanych akcji, dużo niedokładności. Dla kibica oglądającego ten mecz zza linii bocznej na pewno nie wyglądał zbyt atrakcyjnie. Jedyną bramkę w pierwszych 45 minutach zdobył napastnik gości Solarz, który zachował się najsprytniej w polu karnym wykorzystując dośrodkowanie z głębi pola i wepchnął piłkę do siatki.

Po przerwie można powiedzieć, że „życie” wstąpiło w miejscowych. Już w 48 minucie do wyrównania doprowadził Emil Witek, który sprytnym strzałem pokonał Czaple. To było debiutanckie trafienie Emila w barwach Alfy Siedliska. Miejscowi poszli za ciosem i po kilku minutach byli już na prowadzeniu, Paweł Gniadek pięknym strzałem w długi róg zdobył bramkę po podaniu Wojtanowskiego. Nie minęło 5 minut a padła kolejna bramka dla gospodarzy. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Witek. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze jedną bramkę w 79 minucie, najlepiej zachowując się w polu karnym i tym samym kompletując klasycznego hat-tricka.
Wynik podwyższali jeszcze Leszkiewicz po składnej akcji z Bielanem, który świetnie dograł do tego pierwszego, a ten w sytuacji sam na sam bez problemów umieścił futbolówkę w bramce. W podobny sposób padła ostatnia bramka, którą zdobył Kordela po podaniu Leszkiewicza.

Bramki: 0:1 Solarz 15′, 1:1 Witek 48′, 2:1 Gniadek 54′, 3:1 Witek 59′, 4:1 Witek 79′, 5:1 Leszkiewicz 88′, 6:1 Kordela 90′

ALFA: Włodek – P.Sarlej (40′ Janura), Wantuch, Iwaniec, Kuraś, M.Sarlej (46′ Kordela) – Wojtanowski (73′ Gieracki), Leszkiewicz, Bielan, Gniadek (80′ Kucharzyk) – Witek