Cenne zwycięstwo w Rudce!

Bardzo cenne zwycięstwo w XIII kolejce klasy B odnieśli gracze Alfy Siedliska pokonując w wyjazdowym spotkaniu zespół LKS Rudka 2:1. Wygrana cieszy tym bardziej, gdyż mimo przeciwności losu, nieobecności, choroby, okrojony skład, zespół pokazał charakter, walczył, każdy z zawodników pozostawił sporo zdrowia na boisku co przełożyło się na ważne zwycięstwo.

Mimo iż warunki dziś nie sprzyjały, zimno, ciężkie boisko to jednak od początku spotkania dominowali gracze Alfy, przeważali w posiadaniu piłki, konstruowaniu akcji, ciągłe ataki na bramkę miejscowych. Świetną sytuacje miał świetnie komponujący się w drużynę Sebastian Janura, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie obronił bramkarz z Rudki. Na prowadzenie Alfiści wyszli po bardzo ładnej akcji, doskonałym podaniem popisał się Leszkiewicz dogrywając do Pawła Gniadka który w sytuacji sam na sam świetnie uderzył po długim rogu bramki nie dał szans golkiperowi miejscowych. Gracze Rudki sporadycznie próbowali atakować, ale ich ataki ciągle rozbijała dobrze grająca dziś defensywa gości.

Po przerwie obraz gry nie wiele się zmienił, choć coraz śmielej zaczęli atakować gospodarze ale świetnie w bramce spisywał się dziś Jarosław Hudyka! Druga bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Janura wprost na nogę Witka który uderzył z powietrza a piłka po koźle uderzyła w słupek, najprzytomniej zachował się Gniadek który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Nie mający nic do stracenia gospodarze odważnie zaatakowali bramkę Alfy. I po jednym z takich ataków w sytuacji sam na sam kontaktową bramkę zdobył zawodnik Rudki. Na więcej podopieczni Krzysztofa Bienia nie pozwolili gospodarzą i zasłużenie wywieźli z trudnego terenu 3 punkty.

ALFA: Hudyka – Iwaniec, Wantuch, Kuraś – Janura, Leszkiewicz, Bielan, Wojtanowski – Gniadek, Gieracki (75′ S.Pacana), Witek (89′ Stec)